Co nas tak ciągnie?

Odpowiedzmy sobie na pytanie co sprawia że tak bardzo lubimy oglądać horrory? Czy to przez nasz podświadomy strach przez wspomnienia z dzieciństwa, kiedy oglądane z ukrycia firmy zostawiały w nas traumę na całe życie? Jednych przerażają klątwy, a innych przerażają wampiry albo pająki . Na pewno dla widzów o słabych nerwach horror to pewna nieprzespana noc.  Szczególnie po filmach z dobrymi efektami specjalnymi. U innych ludzi mocno działa wyobraźnia i przeraża ich fakt że kiedyś mogą znaleźć się w podobnej sytuacji jak bohater horroru.  Pomimo tego w horrorach jest coś co sprawia że nas do nich ciągnie.

Zastanawiam się czy to ta wylewająca się krew czy to flaki wychodzące na wierzch? Dla każdego z nas jest to coś innego.  A może sceny zabójstw?

Ja osobiście nienawidzę filmów które straszą, gdy oglądam w nocy Nienarodzonego albo Lustra nawet mnie to nie rusza, zamiast podskakiwać ze strachu będę zasypiać.  Wolę filmy które budują napięcie i uczucie rosnącego zagrożenia . Takie firmy jak na przykład Nieznajomi.  Jest też dla mnie granica ilości krwi w firmie, która nie może być przekroczona.  Na przykład Piła jest ok. Ale tak poza tym uwielbiam brutalne sceny i dużo czerwieni na ścianach. Moim zdaniem Piła to idealny film pod tym względem.  Jest ciekawy i ma trochę sadyzmu.  Natomiast tematyka nie jest taka ważna.  A Ty co uważasz?

film-horror-jaki-film-obejrzec

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s