Funny games

Pierwszy film jaki chciałabym zrecenzować i od razu uprzedzam że to nie jest to pozycja dla fanów wyrafinowanego kina to Funny Games.  Film wcale nie jest taki zabawny film jak wskazuje nazwa. Wprost przeciwnie to film okrutny, w którym zabawa która toczy się o ludzkie życie. Film złudny. Wywołuje skrajne emocje i zadziwia swoim absurdem. Przez prawie dwie godziny oglądamy jak dwóch młodych chłopaków obrało sobie za cel chorej zabawy spokojne małżeństwo z dzieckiem,  które przyjechało wypoczywać w domku letniskowym. Cała historia zaczyna się dość niewinnie, gdy młody chłopak przychodzi do domu sąsiadów i pyta się czy mógłbym pożyczyć jajka. Gdy kobieta przygotowuje dla niego to o co prosił następuje pierwszy moment po którym następują dość dziwne zdarzenia. Krok po kroku i z niewinnej sytuacji rozkręca się akcja która przybiera zaskakujący obrót. Zwykły spokojny poranek zamienia się w koszmarny dzień.

W trakcie filmu jest wiele momentów w których widz nie może się nadziwić. Zadaje sobie pytanie dlaczego dzieje się to co się dzieje na ekranie. Małżeństwo przez swoją grzeczność i dobre maniery staje się ofiarami dwóch pozbawionych moralności młodych chłopaków. W filmie brutalność jest ukryta pod maską dobrych manier i wychowania.

Ten film ten film ma w sobie coś co sprawia że mimo nie najlepszego poziomu widz pragnie go oglądać do samego do końca. Może to dlatego że jesteśmy przyzwyczajeni do filmów z happy endem i liczymy ciągle na jakąś sprawiedliwość której w tym filmie brak.

funny-games-film

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s